Programa

9:15 - 10:00

Registracija ir pasitikimo kava

„Nuo vienkiemio iki kooperacijos: kaip Latvijos ūkininkai sukūrė didžiausią kooperatyvą Baltijos šalyse”.

Roberts Strīpnieks, „Latraps” generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.

LATRAPS yra įmonė, kurios 100 % nuosavybės priklauso daugiau nei 1220 Latvijos ūkininkų. LATRAPS yra didžiausia žemės ūkio kooperatinė bendrovė Baltijos šalyse, jos pagrindinė veikla – teikti kompleksines paslaugas ūkininkams, apimančias visą grūdų gamybos ir pardavimo ciklą. LATRAPS grupei priklauso: SIA LATMALT - salyklo gamyba, SIA ASNS Ingredient - žirnių baltymų izoliato ir kitų augalinės kilmės produktų gamyba,
taip pat kitos įmonės. Pranešimo metu išgirsite kaip LATRAPS pavyko tai pasiekti ir kokią ekonominę naudą turi kooperatyvo nariai, bus galima užduoti klausimus LATRAPS vadovui.

10:00-10:50

10:50-11:20

„Atskleidžiame augalinės kilmės ingredientų trąšoms ir biostimuliatoriams galimybes”.

Sebastian Lopez Fernandez, Roquette.

Kompanija „Roquette” yra didžiausia Pasaulyje ingredientų iš augalų gamintoja.

Kartu su Sebastienu atrasime augalinės kilmės trąšų ir biostimuliatorių ingredientų potencialą įžvalgioje prezentacijoje, kurioje bus pristatyti svarbūs tyrimai, atlikti „Roquette Plant Care” taikomojoje laboratorijoje.

Šie tyrimai pabrėžia augalinių ingredientų svarbą padedant žemės ūkio sektoriui kurti produktus, paremtus tvariais ir atsinaujinančiais ištekliais, tuo pačiu padedant ūkininkams siekti savo veiklos tikslų. Misija – nuolat diegti inovacijas ir kurti ingredientus, kurie suteikia realią vertę kiekvienai grandinės daliai.

11:20-11:50

Kavos pertrauka

11:50-12:30

„Klimato kaitos poveikis žemės ūkiui: pasaulinė ir Lietuvos perspektyva”.

dr. Justinas Kilpys, klimatologas, VU Geomokslų instituto lektorius.

Žemės ūkis yra vienas iš labiausiai orams jautrių sektorių ir jis neišvengiamai turės prisitaikyti prie besikeičiančių klimato sąlygų. Šiame pranešime išgirsite kaip per pastaruosius dešimtečius pasaulyje ir Lietuvoje pasikeitė temperatūra, krituliai ir kaip pagal skirtingus scenarijus Žemės klimatas keisis ateityje. Remiantis moksliniais tyrimais ir stebėjimų rezultatais bus pristatyta kaip besikeičiantis klimatas gali paveikti dirvožemį, skirtingų žemės ūkio kultūrų derlių ir jo kokybę.

12:30-13:30

Pietūs

13:30-14:00

„Biokontrolė. Kitas didis dalykas augalų apsaugoje, ar jau dabartis?”.

Massimo Toni, verslo plėtros vadovas, viceprezidentas.
DunhamTrimmer, Šveicarija.

Biologinių produktų įvairovė didelė, sparčiai auganti ir tapo neatsiejama šiuolaikinių augalininkystės sistemų dalimi. Galima drąsiai sakyti, kad į „Tvaraus ūkio” konferenciją atvyksta apie biologinius produktus geriausiai Pasaulyje informuotos kompanijos atstovai. Massimo susistemins ir suteiks daug žinių apie biokontrolę ir biopesticidus.
„DunhamTrimmer” pirmaujanti rinkos tyrimų bendrovė, kuri specializuojasi biokontrolės, biostimuliatorių, biologinių trąšų ir augalų mitybos srityse. Kompaniijos veikla - padėti klientams orientuotis šiose greitai augančiose srityse.

14:00-14:30

„Augalų apsaugos priemonių atrankos programa: miltligės kviečiuose atvejo analizė”.

Georgina Elena Jiménez, vyresnioji augalų patologijos tyrėja. Wageningen universitetas, Nyderlandai

Pranešimo metu Georgina pristatys biologinės kontrolės veikliųjų medžiagų atrankos programa - miltligės kviečiuose atvejis. Konferencijos dalyviai išgirs apie atrankos proceso eigą, vertinimo kriterijus bei praktinius iššūkius ir rezultatus, kurie padeda kurti tvarią apsaugą nuo grybinės kilmės ligų pasėliuose.

Georgina Elena Jiménez yra vyresnioji augalų patologijos tyrėja, siekianti tobulinti augalinių grybinių patogenų valdymą ir kontrolę. Pagrindinis jos tyrimų tikslas – kurti tvarias, aplinkai draugiškas alternatyvas cheminiams pesticidams. Ekspertinės sritys apima biologinę kontrolę, augalų patologiją, augalų apsaugą, epidemiologiją ir mikologiją.

14:30-15:00

Kavos pertrauka

15:00-15:30

„Kada biologiniai augalų mitybos produktai susilygins su mineralinėmis trąšomis?”.

Manel Cervera Comabella, vadovaujantis partneris. Dunham Trimmer, Ispanija.

Maisto medžiagų augalams šaltinių įvairovė yra viena svarbiausių priežasčių užtiktinti geriausiai įmanomą pasėlių mitybą ir kokybinių dirvožemio parametrų išsaugojimą ir gerėjimą.

Manel turi daug patirties Lotynų Amerikoje, kur šiuo metu 85% augalininkystės ūkių pasikliauja biostimuliatoriais. Pranešimo metu sužinosime kodėl ir kokios naujovės laukia Lietuvos ūkininkų visai netrukus.

Manel Cervera turi daugiau nei 20 metų patirtį trąšų ir biostimuliatorių srityje. Anksčiau jis dirbo „Sustainable Agro Solutions“ eksporto vadovu, o vėliau – „Biovert“ įmonėje, kur ėjo komercijos ir rinkodaros direktoriaus bei operacijų vadovo pareigas.

15:30-16:10

„Organinių liekanų ir skirtingų mikroorganizmų poveikis dirvožemio savybėms”.

dr. Arnoldas Jurys, „Bioversio” technologijų vadovas.

Neseniai Arnoldas apsigynė agronomijos mokslų daktaro disertaciją. Itin svarbus viso darbo aspektas tas, kad Arnoldas yra diplomuotas bioinžinierius ir jo žinios biologijos srityje agronomijos studijose yra ypatinga pridėtinė vertė. Šis pranešimas - gera proga pamatyti jo atliktų tyrimų rezultatus ir pakalbėti apie dirvožemio, bei augalų mitybą.

16:10-16:50

Diskusija su verslo ir žemės ūkio lyderiais: „Ar būtina valstybės parama kuriant „Grūdai LT”?

Diskusijos dalyviai - patyrę verslo, investicijų, teisės profesionalai, bei ūkininkų bendruomenės atstovai. Dalyvių sąrašą skelbsime netrukus.

Diskusiją moderuoja Raigardas Musnickas.

16:50-18:30

Vakarienė ir bendravimo laikas terasoje su gyva muzika ir gėrimais.